Předali staveniště tří důležitých akcí

17.06.2022

Oprava přechodu pro chodce u nemocnice, nový přechod v ulici Žacká a nová parkovací místa v ulici Dusíkova – již začátkem roku avizované investiční akce. Realizaci všech tří projektů povede společnost SILNICE ČÁSLAV – HOLDING, a.s., která si převzala stavby během června.

Oprava přechodu u nemocnice

Zaparkované vozy poblíž přechodu pro chodce u nemocnice stěžují chodcům výhled při přecházení silnice. Přechod proto bude zkrácen a části chodníků na obou stranách před přechodem posunuty více do vozovky. Lidé tak pohodlně uvidí za zaparkované vozy dřív, než vkročí do silnice. Přechod navíc získá nové osvětlení.

Nový přechod v Žacké

Dalším úsekem, kde lidé zaznamenají zvýšený komfort při přecházení, je lokalita za Podměstským rybníkem. Postaven bude nový přechod v ulici Žacká poblíž vchodu do Vodrantů pod Pivovarskou restaurací. Chodník navazující na odstavnou plochu nad skateparkem bude o několik metrů prodloužen a díky novému přechodu propojen s druhou stranou u Podměstského rybníka.

Nová parkovací místa v Dusíkově

Jedenácti parkovacích míst se motoristé dočkají ve spodní části Dusíkovy ulice, konkrétněji pod křižovatkou s Jablonského ulicí směrem k železniční trati v Tyršova ulici. Parkovací stání nahradí v těchto místech málo využívanou komunikaci pro chodce.

 

přechod u nemocnicepřechod Žacká zmenšenoparkovací místa Dusíkova